«Екологічна катастрофа»: на узбережжі Камчатки знайшли сотні загиблих морських тварин

Жителі Північно-Курильська у Росії виявили сотні загиблих морських тварин на березі острова Парамушир.

Про це пише Громадське з посиланням на місцевий телеканал АСТВ та жителів регіону.

«Сталося страшне — в наш Тихий океан на Камчатці стався витік чогось отруйного. Усе дно — мертве. Восьминоги, риба, морські зірки і їжаки — всі мертві від мису Наличево до Авачинської бухти. А це понад 40 км», — написала місцева жителька у Facebook.

Очевидець події каже, що це навряд чи пов’язано зі штормом: негода в них через день, але тварин так масово не викидає на узбережжя. За словами жителів, вода біля Халактирського пляжу змінила колір і стала небезпечною для здоров’я людей.


Чому це сталося поки невідомо. Водночас 30 вересня на сайті уряду Камчатського краю повідомляли, що в районі Халактирського пляжу виявили перевищення допустимої концентрації фенолу у два рази й нафтопродуктів — у чотири рази.

У п’ятницю влада краю повідомила, що зафіксували загибель морських тварин у бухті Бабина і в Великій й Малій табірних бухтах. За попередньою версією, це сталося через скидання вод з домішками або нафтопродуктів з суден.

Міжнародна неурядова природоохоронна організація Greenpeace назвала це «екологічною катастрофою» і зажадала від Росприроднагляду, Росспоживнагляду, Міноборони та Генпрокуратури РФ розслідувати це.

«Масштаб забруднення досі не визначений, але той факт, що мертвих тварин знаходять по всьому узбережжю, підтверджує серйозність ситуації», — йдеться в їхній заяві.