Грудне вигодовуванняСьогодні все більше жінок усвідомлюють, що грудне вигодовування — це корисний процес як для дитини, так і для мами. Важливо, що про цю користь починають говорити й лікарі. Але, не зважаючи на це, велика кількість не перевіреної чи викривленої інформації може зіпсувати такий важливий контакт між мамою і дитиною. Саме тому на сайті “Стукіт серця” приділено велику увагу питанням ГВ.

Чому грудне вигодовування важливе?

До початку грудного вигодовування варто готуватися ще до народження малюка. Хоча ГВ — природний процес, але, не у всіх вдається одразу його налагодити. Одна з причин полягає в тому, що в українських пологових будинках жінки часто отримують застарілу, не вірогідну інформацію. Саме тому варто бути готовою і розуміти, що і як має відбуватися. Адже годування новонародженого вже в перші хвилини після народження — важливий і дуже потрібний момент.

Користь ГВ — в його неповторному складі, що унікальний у кожної мами. І не лише це — склад маминого молока постійно змінюється і не тільки в міру зростання немовля. Він стає іншим на кожне наступне годування, і кожного разу це найкращий з усіх можливих варіантів конкретно для вашого малюка. Дивовижно, правда?

Якщо б ви народили на восьмому місяці вагітності, то певний час молоко за своїм складом буде близьким до молозива. Але це буде строго необхідний період — рівно стільки, скільки потребуватиме малюк саме такої “суміші”. Мамине грудне молоко, без сумніву, фантастична їжа: воно «живе», «розумне» і «чутливе» до всіх потреб новонародженого.

Ще одна його властивість в тому, що воно містить ферменти, які його ж перетравлюють. Тобто природа одразу подбала про те, щоб молоко краще засвоювалося.

ГВ — скільки йому тривати?

Тривалість грудного вигодовування — одна з тем, які викликають найбільше суперечок. Нашим мамам рекомендували годувати до 6 місяців, ну або до року — далі молоко вважалося “пустим”. Але чи справді так? Звісно ні, природа не робить нічого “в пусту”. До шести місяців молоко містить велику кількість лейкоцитів, які вміють руйнувати патогенні мікроорганізми. Їх кількість залежить від потреб дитини відповідно до віку і розвитку, з кожним місяцем її дорослішання концентрація зменшується, адже імунітет стає сильнішим. Але в ті моменти, коли дитина хворіє, в молоці зростає кількість антитіл і лейкоцитів, щоб допомогти подолати хворобу.

Якщо говорити про дитяче меню до року, то найбільш важливим складником має бути мамине молоко. Адже в перший рік життя мамине молоко може забезпечити потреби немовляти в жирах і вуглеводах на 100%, а до трьох років — на 50%.

Складники, які містяться в молоці — неповторні, в кожен конкретний момент вони перебувають в ідеальній пропорції. Жодна суміш, навіть найбільш «розрекламована» і якісна, не може їх зімітувати. В цілому, грудне молоко містить 400 компонентів, яких немає і не може бути в суміші в принципі.

Звісно, кожна мама може стикнутися з проблемами, які пов’язані з ГВ: лактаційний криз, застій молока, лактостаз, відмова… В такому випадку дуже важливо читати достеменну інформацію та отримати професійну пораду. Більше інформації можна отримати на сайті stykit.com.ua.