Волинське село на світлинах сторічної давності. РЕТРОФОТО

В 2020 році село Тростянець Ківерцівського району Волинської області буде святкувати ювілей, адже населеному пункту виповниться 450 років. Адже перша писемна згадка відома на сьогодні відноситься до 1570 року.

І вже зараз можна розпочинати готуватись до ювілею і дізнаватись про Тростянець більше.

В Австрійському державному архіві вдалось виявити дві цікаві ретро
світлини, які стосуються цього села. Фото були зроблені в роки Першої світової війни на території села Тростянець невідомим австрійським фотографом.

Чим вони цікаві? По-перше, вони передають атмосферу тогочасного села. Якби ми не знали, що фото зроблені в роки війни, то навіть про це б і не подумали, бо на відміну від інших населених пунктів, село виглядає не таким, що зазнало руйнувань. Принаймі на момент зйомки їх не видно.

Хоча з відкритих джерел знаємо, що Перша світова війна завдала великої шкоди селу. Тростянець був прифронтовим селом. Частина населення Тростянця евакуювалась у східні губернії тогочасної Російської імперії.

Чимало селянських дворів пограбували, спалили в 1915 році німецько-австрійські війська. У результаті Луцького прориву в 1916 році російські війська знову захопили територію села.

Цікавою сторінкою в історії села є 1917 рік, коли Тростянець входив до складу Української Народної Республіки.

Наприкінці квітня 1918, внаслідок Гетьманського перевороту Тростянець опиняється в складі Української Держави гетьмана Павла Скоропадського.

У грудні 1918 року починається Антигетьманське повстання. В Україні, а з нею — і в Тростянці, відновлюється влада Української Народної Республіки на чолі з Директорією.

Джерело фото: http://www.bildarchivaustria.at

Тетяна Яцечко-Блаженко

Волинське село на світлинах сторічної давності. РЕТРОФОТО

Волинське село на світлинах сторічної давності. РЕТРОФОТО

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here